|

Proces tegen een geduldige seriemoordenaar

In Brussel is het proces gestart tegen Eternit. De producent van onder andere dakpannen en gevelplaten heeft tot in de jaren negentig asbest gebruikt, een stof die nochtans een risico vormt voor de gezondheid. Veel werknemers en omwonenden van fabrieken hebben kanker gekregen en zijn er ruime tijd later aan gestorven. Stefaan Meerbergen praat met dokters, gedupeerden en familieleden.

In welke materialen wordt asbest gebruikt? En hoe gaan we er vandaag mee om? We gaan met de werknemers van een bedrijf dat gespecialiseerd is in het ontmantelen van gebouwen waarin asbest zit. En in de studio spreken we met Jan Fermon, advocaat van een slachtoffer, en met Leo Peeters, burgemeester van Kapelle-op-den-Bos, waar Eternit een vestiging heeft.
Tunesiƫ na de verkiezingen

De verkiezingen in Tunesiƫ zijn achter de rug. Maar van een overrompeling was geen sprake. Wat zijn de verwachtingen? Wat zal er veranderen? En hoe komt het dat het vertrek van dictator Ben Ali nog altijd niet leidt tot een betere economie en minder jeugdwerkloosheid? Steven Decraene volgt een bijeenkomst van de Islampartij en vraagt uitleg aan een Tunesische collega.
De brains uit Groot-Brittanniƫ

De Britse wetenschapper Stephen Hawking heeft God aan de kant gezet. Maar aan de Katholieke Universiteit Leuven is hij meer dan welkom. Morgen geeft hij een lezing. Bart Schols spreekt de man vandaag al. Over het ontstaan van het universum, de toekomst van de natuurkunde en de reden waarom hij moeiteloos elke aula vol krijgt.
 |