|

Brand op het Tahrirplein.
Knuppels, geweerschoten en traangas. Het Egyptische leger zet de grote middelen in tegen de betogers op het Tahrirplein. En, er vallen doden. Neemt het leger de tirannie over van ex-president Moebarak? Diederik Demuynck kijkt terug naar 6 december, de dag na de tweede ronde van de parlementsverkiezingen. En we praten live met Koert Debeuf, waarnemer van de Arabische Lente in Egypte.
Stoeprokers en torenpoepers.
De “tentsletten” van 2010 hebben een opvolger. In 2011 is “stoeproken” het woord van het jaar: buiten op straat roken wegens het rookverbod in cafés in restaurants. Welke woorden zijn niet weerhouden? En welk mysterie zit er achter hun ontstaan? Bart Schols gaat de creatieve toer op met oud-politicus en auteur Mark Eyskens en schrijfster Saskia de Coster.
Vakbonden en verantwoordelijkheid.
We kunnen ze niet meer tegenhouden, zeggen de vakbonden. Donderdag ligt het land plat. Maar ook nu al breken stakingen uit. Wie zijn die ‘verontwaardigden’ en welke gevolgen hebben hun acties? Dirk Van Zundert en Steven Decraene trekken op onderzoek in Limburg en op Brussels Airport.
We peilen ook naar de verantwoordelijkheidszin van de vakbonden. Johan Van Overtveldt, hoofdredacteur van Knack en Trends, spreekt van ondemocratische trekjes. We zetten hem in onze studio tegenover Chris Reniers, algemeen secretaris van de ACOD.
Meer efficiëntie, minder armoede.
Hoe doeltreffend is ontwikkelingshulp? In haar boek “Arm en kansrijk” stelt Esther Duflo een nieuwe visie voor op armoedebestrijding. Selecteer gelijkaardige dorpen en kijk en vergelijk wat het resultaat is als je veel, gemiddeld of geen steun geeft. Annelies Beck spreekt met de vrouw die volgens Time Magazine één van de 100 invloedrijkste mensen ter wereld is.
 |