|

Dexia financiert joodse kolonies.
De Groep Dexia – die geen banden meer heeft met Dexia Bank België – geeft de term bad bank een nieuwe betekenis. Ze financiert illegale joodse kolonies. Actiegroepen steigeren. Werd ook uw spaargeld misbruikt? Dirk Van Zundert vraagt het aan Eva Brems van Groen! en Herman De Croo van Open Vld.
Geen plaats voor de groenen.

De groene partijen zullen geen deel uitmaken van de federale regering. Hoe reageren ze daarop? En wat vinden de zes partijen die wel aan boord zitten? Bart Verhulst trekt naar het parlement en peilt naar de reacties. In de studio zit Groen!-voorzitter Wouter Van Besien.
Superstormen. Wanneer komen ze?
Ray Nagins is in het land, de man die in 2005 burgemeester was van New Orleans. Hij komt vertellen over orkaan Katrina, die zijn stad vernielde, en hoe België zich moet wapen tegen superstormen. Want komen zullen ze. Robin Ramaekers gaat in Oostende praten met de man. Over lijken en dijken.

Luik roest weg.

Grauwe fabrieken, verweven met het landschap. Het symbool van een roemrijk en industrieel verleden. Maar ook het symbool van een regio die misschien wel genekt is door een gebrek aan innovatie. Bart Schols zoekt uit hoezeer Luik verbonden is met staalproducent ArcelorMittal. En wat de impact is van de sluiting. In de studio zitten Caroline Ven van ondernemersplatform VKW en journalist Guido Fonteyn.
 |