|
Artikelen -
Binnenland
|
|
vrijdag, 25 november 2011 07:24 |
|
Vandaag.be schrijft:"De banken die tijdens de bankencrisis niet bij de overheid dienden aan te kloppen om steun vragen een betere behandeling van de politiek. Vandaag moeten ze immers een grotere bankenheffing betalen dan de instellingen die wel aanklopten bij de staat.Het is een paradox. Instellingen die een voorzichtig beleid voerden en geen beroep dienden te doen op de belastingbetaler om te kunnen overleven, worden door de bankenheffing die de regering heeft ingevoerd zwaar getroffen. Ze zien 25% van hun winst verdampen door de nieuwe taks. De grote banken die wel staatssteun nodig hadden, zijn maar 11% van hun winst kwijt. Of nog: de kleine banken betalen een heffing van 0,09% op hun balanstotaal, de grote maar 0,04%.
"De zwaardere last is een gevolg van de manier van berekenen. De overheid baseert zich immers op de aangetrokken spaargelden om de taks te berekenen. Voor kleinere banken die louter spaargelden aantrekken om die om te zetten in leningen valt die daardoor relatief zwaarder uit dan voor grotere banken die ook andere activiteiten hebben.
De kleinere banken vragen nu dat de taks op een andere manier wordt berekend en dat ook rekening zou worden gehouden met het risicoprofiel van de betrokken banken. Nu betaalt een bank die meer risico's neemt evenveel als een bank die dat niet doet.
Bij de 'kleinere banken' zitten instellingen als Argenta, Landbouwkrediet, Delta Lloyd, Bank J. Van Breda en Bank van de Post. De grote zijn BNP Paribas Fortis, Dexia Bank, KBC en ING."
Bron: Vandaag.be van 25 nov 2011
 |