|
De Standaard schrijft:
" In vijf jaar tijd steeg het jaarloon van Concetta Fagard van 61.710 tot 142.819 euro. Concetta Fagard, de veelbesproken rechterhand van Didier Bellens, de ceo van Belgacom, ontving op het moment van haar ontslag een jaarsalaris van 119.016 euro. Als dat met een bonus werd aangevuld, dan kon het loon oplopen tot wel 142.819 euro. Dat blijkt uit documenten die De Standaard kon inkijken. De loonstrook van Fagard kende de afgelopen jaren een steile klim. De beschikbare cijfers starten in 2005, twee jaar na haar indiensttreding bij Belgacom. In 2005 bedroeg haar jaarloon 56.100 euro, dat met een bonus van 10 procent kon oplopen tot 61.710 euro. Vanaf dan ging het loon in een stijgende lijn; het werd zelfs meermaals per jaar verhoogd.
Zowel in 2005 als in 2008 werd het loon liefst vijf keer aangepast. In 2006 was dat twee keer, in 2007 drie keer. Bij het gros van die loonsverhogingen wordt ‘verdienste' of ‘speciale toename' als verklaring vermeld.
Wagen
Tussen 2005 en het moment van haar ontslag steeg haar basisvergoeding – inclusief bonus – zo met 131 procent. Bovendien ging ook haar maandelijks leasebuget voor haar wagen omhoog (van 450 naar 700 euro) en haar representatievergoeding (van 108 naar 250 euro). Bijkomende vergoedingen, zoals aandelenopties, zijn niet in de bovenstaande bedragen vervat.
Sinds haar aantreden bij Belgacom kreeg Fagard bovendien een meer prestigieuze functie. Ze begon er als ‘personal assistant' van de ceo, Didier Bellens, – dezelfde functie die ze eerder bij RTL al vervulde – maar ze maakte snel promotie.
In maart 2007 werd ze gepromoveerd tot vicepresident van Belgacom, verantwoordelijk voor maatschappelijk verantwoord ondernemen, sponsoring, public relations en evenementen.
Critici hebben in het verleden al vaker vragen gesteld bij de steile opgang van Fagard.
Bron: DS 03/02/12
 |