ghanja.be
Contact Us

Kies een categorie

Di Rupo: Morele plicht om hervormingen snel door te voeren
Artikelen - Binnenland
zaterdag, 24 december 2011 08:00

Vandaag.be schrijft:"We hadden de morele plicht om zo snel mogelijk belangrijke hervormingen door te voeren om ons sociaal model veilig te stellen en de toekomst van onze sociale zekerheid te garanderen". Op die manier verantwoordde premier Elio Di Rupo vrijdag de snelheid waarmee zijn regering op twee weken tijd onder meer de pensioenhervorming door het parlement heeft gejaagd.De regering is vast van plan het sociaal overleg te respecteren en over de maatregelen te communiceren, zo zei de premier.SanctiesDe premier benadrukte na afloop van de ministerraad dat de Europese Commissie met sancties dreigde indien ons land niet tijdig een verantwoordelijke en strikte begroting voor 2012 zou goedkeuren en sociaaleconomische hervormingen zou doorvoeren. "We weten dat enkele maatregelen bekritiseerd werden. Maar zonder deze structurele hervormingen zouden onze kinderen en kleinkinderen ervoor moeten opdraaien", aldus Di Rupo."

Ook CD&V-vicepremier Steven Vanackere  beseft dat "perfectie" op het vlak van communicatie en overleg niet mogelijk was gezien de opdracht waar ons land voor stond. "31 december is dit jaar niet 22 januari. We staan ervoor en we moeten erdoor", luidde het.

Respect voor sociaal overleg
Di Rupo onderstreepte dat de regering haar verantwoordelijkheid neemt en dat met respect voor het sociaal overleg zal doen. Minister van Pensioenen Vincent Van Quickenborne heeft naar eigen zeggen bij de sociale partners de wil vastgesteld om te praten. Hij herhaalde dat nog tal van uitvoeringsbesluiten moeten worden genomen over de pensioenhervorming.

Van Quickenborne kondigde ook aan dat de bevoegde administraties het nodige zullen doen om iedereen over de hervorming te informeren. Hij stelde onder andere een campagne in het verschiet"

Bron: Vandaag.be van 24 dec 2011

 

Commentaar (0)add comment

Schrijf commentaar
U moet ingelogd zijn om commentaar te geven. U dient zich eerst te registreren als u nog geen account hebt.

busy
 
Ghanja Alternatief - Community voor een open wereld!
   
Copyright © 2005 - 2012 Ghanja.be - Sitemap